Pridať na buduj.sk
Pridať na buduj.sk

Leveling system LEVELLO – to správne rozhodnutie pre vaše obklady a dlažby

No Avatar
Spravovať Zdielať

Štatistika

Počet videní: 119
Počet odpovedí: 0
Pred 5 mesiacmi vytvoril užívateľ administrator tento PR článok:

Pokladanie dlažby, či už v rodinnom dome alebo v byte, nie je vôbec jednoduchá záležitosť. Pri práci sa môže vyskytnúť toľko problémov, že nakoniec elán domáceho majstra opustí aj tých najväčších nadšencov. Vtedy už nezostáva nič iné, iba si na prácu zavolať odborníka, ktorý prácu dokončí za vás. To ale samozrejme stojí ďalšie dodatočné peniaze. Našťastie je tu riešenie. Ako si svojpomocne doma urobiť dokonale rovnú a profesionálne vyzerajúcu dlažbu odpovieme v našom článku.
Zopár problémov, ktoré sa môžu vyskytnúť pri práciUrčite bude väčšina z vás súhlasiť, že základnou príčinou rôznych nerovnomerností, ktoré sa pri pokladaní dlažby objavia, je krivá podlaha. Tá však nemusí byť jediným kameňom úrazu. Problémom tiež obyčajne býva dosiahnuť precízny rez a pravidelné špáry medzi dlaždicami, a to aj v prípade dokonale hladkého a rovného povrchu. Nesprávny odhad nanášaného lepidla je rovnako príčinou rôznych nerovností, ktoré sa navyše môžu ukázať až po čase. Často kvôli tomu môže prísť dokonca až k mechanickému poškodeniu dlaždíc, pretože tieto vďaka vzájomnej asymetrii sa postupne začnú lámať a praskať.

Výhody nivelačného systému LEVELLOAvšak ako už bolo zmienené, na všetky uvedené problémy existuje riešenie. A tým je nivelačný systém (LEVELLO system), ktorý počas práce zabraňuje vzniku takýchto nerovností. Pomocou jednoduchého princípu a postupu pri práci uľahčuje a zefektívňuje pokladanie dlažby, pričom výsledok úsilia je hodný skutočného odborníka. Súčasťou systému sú klip (určuje šírku špáry a hrúbku kachličky), klin (uchytávanie klipov a vyrovnávanie medzier) a špeciálne kliešte Levello (doťahovanie klinov do klipov). Princíp, presný pracovný postup ako i možnosť kúpenia setov na prácu je možné nájsť napríklad v e-shope Levello.Najväčším pozitívom práce so systémom LEVELLO je však jeho intuitívnosť, pričom výsledkom úsilia je naozaj profesionálne položená, stabilná a vyvážená dlažba. Vďaka tomu s ním dokáže narábať naozaj každý, a to vrátane úplných amatérov, ktorí s pokladaním obkladov a dlažby nemajú žiadne predchádzajúce skúsenosti. Veľkou výhodou tiež je, že doťahovanie klinov a klipov odstraňuje nerovnosti obkladového materiálu (lepidlo), vďaka čomu potom nevznikajú rozdiely vo výške jednotlivých dlaždíc. Samozrejme nemožno zabudnúť na úsporu času a tiež peňazí, keďže časť nástrojov (kliny a kliešte) možno používať opätovne. Dokupovať treba jedine klipy.Vyjadriť sa k téme:

Nie je možné vkladať príspevky

K PR článkom nie sú povolené diskusie