Pridať na buduj.sk
Pridať na buduj.sk

zameranie a zakreslenie starej verandy na LV

No Avatar
Spravovať Zdielať

Štatistika

Počet videní: 635
Počet odpovedí: 0
Pred 3 rokmi vytvoril užívateľ erika túto diskusiu:

Dobrý deň, 
rada by som sa poradila akým najjednoduchším spôsobom je možné zakresliť existujúce priedomie (múrik o šírke asi 1m vedený po celej dĺžke domu a prestrešený) na LV. 
Kúpili sme starý RD, na LV je zakreslený RD aj existujúca veranda (cez ktorú sa vstupuje do domu), avšak k verande vedie betónový múrik a celé je to prestrešené, ide o strechu ktorou je prekrytá pristavená veranda. Problém je, že na LV je zakreslená len veranda a zvyšné prestrešenie ,teda aj múrik, ktorý je spojený s obvodovým múrom domu, zakreslený nie je. Dom je z roku 1925 a  bývalý majitelia nemali k domu žiadne pôvodné doklady, jedine doklad o povolení užívať práve problémovú prístavbu verandy (tu sa uvádza, že povolenie sa udeľuje na základe stavebného povolenia), avšak zakreslená je len samotná veranda bez zvyšného múriku a prestrešenia. My sme po kúpe domu vymenili stojky na prestrešení (pôvodné mali narušenú statiku a nakoľko zatekala strecha vymenili sme krokvy na prestrešení a vymenilil zlú škridlu), teraz sme chceli požiadať znalca o posudok na dom (pre účely hypo) avšak stav v LV nekorešponduje so skutočným stavom. 
V nadväznosti na uvedené ma zaujíma, či by bolo možné zapísať existujúci stav na katastri na základe nového geom.plánu ale miesto vybavovania dodatočného stav. povolenia (nakoľko žiaľ toto by malo byť na triko bývalých majiteľov) zapísať do LV zmenu na základe tohto dokladu ktorý máme? 
Alebo, keby existujúci múrik zbúrame a nahradíme drevenou konštrukciou napr. a ostalo by výlučne prestrečenie aj toto je potrebné aby bolo na LV? Ak áno na základe čoho ho zapíšeme? 
Vopred ďakujem za váš čas a ochotu poradiť mi. 
S pozdravom Erika Č.


Vyjadriť sa k téme:

[!] Príspevky môžu pridávať iba registrovaný užívatelia

Prihlásiť sa Vytvoriť konto

Odpovede k diskusii:

Žiadne príspevky

K tejto téme nebol pridaný ešte žiadny príspevok